Kampaň "Nadýchni sa"

Kampaň "Nadýchni sa"

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970.

Staňte sa preto aj Vy stúpencami zdravého spôsobu života. Už dnes sa pripojte k ozdraveniu nášho lokálneho prostredia. Zoberte si

rúško, rukavice a vrece na odpad. Pri každej prechádzke prírodou vyzbierajte, čo tam po nespratníkoch ostalo a čo vládzete zobrať do najbližšieho koša, či kontajnera. Ak nám o svojom dobrom skutku napíšete, pošlete fotku na  /www.facebook.com/events/724378154768414   môžete získať aj zaujímavé vecné ceny. Podrobnejšie informácie nájdete vo výzve, ktorá je v prílohe.

Termín ukončenia kampane a zasielanie vašich fotiek, príbehov je 31. mája 2020. 

Ak nájdete nelegálnu skládku, nahláste to telefonicky, emailom na príslušný obecný, či mestský úrad s presným popisom skládky a jej lokalizáciou. Fotodokumentácia je v každom prípade super vec.

Už 50 rokov si tak pripomíname, že 22. apríl je venovaný našej planéte. Deň Zeme je medzinárodne motivovaný sviatok, ktorý nám pripomína, že Zem nám poskytuje množstvo cenných darov. Tieto zdroje sú však vyčerpateľné a nenahraditeľné a my pociťujeme už dnes veľkú závislosť na zemských zdrojoch. Tento deň nás upozorňuje na neblahé dopady ľudskej činnosti na životné prostredie.

V prípade otázok vám radi odpovedia organizátorky:

Juliana Hajduková, 0908 217 080; dobrovolnictvopo@gmail.com

Petra Gerhartová, 0910 542 333; dobrovolnictvopo@gmail.com

Marta Hrešová, 0903 055 256; marta.hresova@sopsr.sk,

Posledne menovaná zastupuje Regionálne centrum ochrany prírody Prešov, pretože je našim partnerom pri tejto kampani.