DNI AKTÍVNEHO DOBROVOĽNÍCTVA

DNI AKTÍVNEHO DOBROVOĽNÍCTVA

Už 10. rokov vyzývame  verejnosť k dobrovoľníctvu.

Znovu je tu možnosť vyskúšať si dobrovoľníctvo, overiť si ten pocit pracovať bez finančnej odmeny a vidieť za sebou kus práce.  
Dni aktívneho dobrovoľníctva ( DAD)
sa v Prešovskom kraji budú realizovať  v termíne od 16. 09. – 6. 10. 2017.
Staňte sa súčasťou tradície !  
Poďte s nami do DAD ako

DOBROVOĽNÍK                       ORGANIZÁCIA/ŠKOLA                           PARTNER

Ako dobrovoľník - Ponuky priebežne zverejňujeme na našej stránke a aktualizované ponuky na september nájdeš už koncom augusta.  Môžeš využiť svoj talent a voľný čas pre dobro tých, ktorí to naozaj potrebujú. Je to sledované ľuďmi od 16 do 77 rokov. Informácie nájdeš TU. Už niekoľko rokov spájame dobrovoľníkov s organizáciami pôsobiace v Prešovskom kraji. Zároveň úžasných dobrovoľníkov oceňujeme každý rok.

Pre organizáciu/ klub/ školu/CVČ, alebo MNO :  Ak ste ste organizácia, ktorá plánuje aktivitu, v ktorej by ste radi videli dobrovoľníkov a potrebuje to propagovať, prihláste sa cez odkaz: https://goo.gl/oaHL3r  do 25. 08. 2017.  V prílohe nájdete aj inštruktážny list (výzva školám, výzva pre MNO, výzva samospráve), korý obsahuje viac podrobností.   V priebehu našej existencie organizujeme pre organizácie, školy, kluby  školenia, tréningy, konzultácie a supervízie. Vytvárame im podľa potrieb dobrovoľnícke programy. Ak ste organizácia a chcete pracovať s dobrovoľníkmi napíšte nám a stante sa našou členskou organizáciou, alebo len partnerom. 

Pre partnerov: 

•    vyšlite svojich zamestnancov na niektorú z pripravených dobrovoľníckych aktivít (mapu aktivít nájdete TU)
•    vyskúšajte pomoc komunite formou ProBono Actu (ponúknite profesionálne vedomosti a zručnosti svojich odborníkov na pomoc komunite)
•    staňte sa partnerom podujatia a podporte kampaň finančne, poskytnutím služby či uhradením faktúr za služby, ktoré súvisia s prípravou a organizáciou kampane.

KONZULTÁCIE vám poskytnú a na vaše otázky radi odpovedia :

1) Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD. - usmerní školy, CVČ, školské kluby emailom:  vojtasekova@gmail.com

2) Bc. Juliana Hajduková - koordinátorka pre mimovládne organizácie:  pdcoz11@gmail.com 

3) Mgr. Dominika Hradiská - usmerní fitmy, mediálnych partnerov, či ďalšie skupiny:  info@dobrovolnictvopo.sk

 

Presvedčme seba aj iných, že DOBRA máme ešte dosť.  Podeľme sa s ním a pridajme sa tam, kde NÁM to najviac vyhovuje. 

 

 

Projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.