Hľadáme dobrovoľníkov na doučovanie

Hľadáme dobrovoľníkov na doučovanie

 

Ak máte vzťah k deťom a radi pomáhate, máme pre vás zaujímavú ponuku. Prešovské dobrovoľnícke centrum hľadá dobrovoľníkov do programu Spojivko. Môžete získať prax v oblasti mentoringu, ale aj nového kamaráta, ktorý ku vám bude vzhliadať.

O čo ide?

Dobrovoľník/čka by mal osobne či online doučovať alebo mentorovať detí a mladých zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré navštevujú komunitné centrá v Prešovskom kraji. Pomôcť môžete s učením či domácimi úlohami. Nejde však len o doučovanie. Dôležitým aspektom je vytvorenie a budovanie kamarátskeho vzťahu medzi doučovateľom a jeho žiakom.

Koľko času vám to zaberie?

Dobrovoľník alebo dobrovoľníčka sa stretáva s konkrétnym dieťaťom raz týždenne 1 až 3 hodiny. Stretnutia prebiehajú online alebo v priestoroch komunitného centra. Dobrovoľník mu pomáha s prípravou do školy, s písaním domácich úloh a opakuje s ním prebrané učivo.

 Akých dobrovoľníkov hľadáme?

Ak sa vám to pozdáva, ale nie ste si istý, či sa na to hodíte, spísali sme pre vás  pár dôležitých bodov, ktoré by mal spĺňať náš dobrovoľník. V prvom rade by mal byť trpezlivý a zodpovedný. Ideálne by bolo, keby sa zaujímal o prácu o deti zo znevýhodneného prostredia. Hľadáme ľudí na dlhodobé spolupráce. Preto od dobrovoľníka požadujeme, aby sa zaviazal na spoluprácu minimálne na jeden školský rok.

Čo vám to prinesie?

Možno sa vám zdá, že prinosné to bude len pre tie deti, ale opak je pravdou. Veľa získajú aj naši dobrovoľníci, ktorí sa podujmú na doučovanie. Získate nové zážitky a skúsenosti, ktoré by ste inak nemali ako získať. Možno sa vám tiež jedného dňa zíde aj prax v oblasti doučovania a mentoringu, ktorú nepochybne získate. V neposlednom rade získate nového kamaráta, pre ktorého sa možno stanete vzorom.

Podmienky

Podmienkou pre zapojenie sa do programu je účasť na úvodnom stretnutí so záujemcami/kyňami o dobrovoľníctvo,  vyplnenie základných kontaktných dotazníkov a osobný pohovor, ako aj účasť na bezplatnom zaškolení dobrovoľníkov a dobrovoľníčok a supervíziách organizovaných dobrovoľníckym centrom.

Kedy začíname?

Dobrovoľníkov hľadáme priebežne, počas celého roka. Školenia dobrovoľníkov budú prebiehať online podľa počtov prihlásených. S prvými dobrovoľníkmi by sme chceli začať spolupracovať už v apríli 2021. 

 Chcete sa prihlásiť?

Vyplňte tento formulár a my sa vás čoskoro skontaktujeme s ďalšími informáciami.

 

Dobrovoľnícky program SPOJIVKO a SPOJIVKO online realizujeme vďaka spolupráci s Centrom dobrovoľníctva, n.o., ktoré ho vo svojom kraji úspešne realizuje už niekoľko rokov.

cetnrum-dobrovolnictva-original

 

 

Prílohy na stiahnutie