Malé projekty, robené s veľkým nadšením

Malé projekty, robené s veľkým nadšením

Tak by sa dali charakterizovať učiace sa projekty, ktoré úspešne zvládlo 15 študentiek SŠ z Humenného a Prešova. Neformálne vzdelávanie s témou „Praktický projektový manažment“ sa realizoval v 3 fázach a ukončili sme ho 11.06.2019 v Prešove.  Posilnenie tímovej práce a komunikácie, zodpovednosť za zverené financie boli zručnosti, ktoré vnímali účastníčky ako novú skúsenosť.  Veľmi pekne to vystihla jedná skupinka, ktorá uviedla:  Aj „bezvýznamný projekt“ prinesie dobrý pocit a popri tom sme sa naučili veci na vlastnej koži. Bolo to fajn.

Výsledkom ich snaženia boli projekty: Stretnutie mladých so seniorkami pri príležitosti Dňa matiek;  Spoločná výroba srdiečok v Ošetrovateľskom centre na ktorých spolupracovali mladé dobrovoľníčky a seniorky;  Realizácia oddychovej zóny v OA; Zabezpečiť informovanosť škôl a zapojenosť študentov do potravinovej zbierky;

Aktivita je súčasťou projektu podporeného z dtácie MŠVVaŠ SR "Programy pre mládež 2014-2020", ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitú mládeže.

Nieľko záberov z realizácie nájdete v galérií.