Máme nové logo a brožúrku pomáhajúcich organizácií MNO

Máme nové logo a brožúrku pomáhajúcich organizácií MNO

Týždeň dobrovoľníctva nám priniesol jednu zmenu - na tlačovej besede v priebehu jednej dobrovoľníckej aktivity sme zverejnili nové logo nášho centra. Prečo ? Lebo aj tým vám chceme ukázať, že sa u nás niečo deje. Väčšina aktivít, ktoré robíme nie sú viditeľné, obsahujú malé kúsky činností, ktoré sa spájajú do celku, ktorý má zmysel, ktorý nás posunie ďalej. A tým posunie ďalej aj vnímanie dobrovoľníctva v našej spoločnosti.

Nové logo je jedna z vecí, ktoré sú viditeľné hneď - zvolili sme moderný design, ktorý priláka aj oči mladých ľudí. Práve oni sú jednou z našich cieľových skupín, lebo na nich stojí naša budúcnosť. Im chceme odovzdať tú "nákazu" dobrovoľníctva a toho pocitu, ktorý v človeku dokáže vyvolať nezištná pomoc. Chceme, aby vedeli, že keď sa povie "dobrovoľníctvo", nie je to žiadna zastaralá nálepka na nejakú nudnú činnosť. Je to úžasná príležitosť niekomu pomôcť a pritom pomôcť aj sebe. A dôvod prečo sme zanechali farby modrá a červená je zase ten, že chceme zachovať kontinuitu - vieme, že veľa ľudí z Prešova, či z celého kraja, nás vnímajú, podporujú a zapájajú sa do dobrovoľníckej činnosti, za čo im ďakujeme.

Ďalšou o nič menej významnou vecou, ktorú sme oznámili bol vznik novej brožúrky - "Pomáhajúca databáza MNO" (Mimovládnych neziskových organizácií). Niektoré MNO (venujúce sa práce so seniormi a zdravotne postihnutými občanmi, menšinovým ohrozeným skupinám, rôznym sociálnym problémom, obhajobe ľudských práv alebo prierezovo reagujú na potreby spoločnosti a pomáhajú tam, kde iné inštitúcie nevedia reagovať flexibilne) už mnoho rokov spolupracujú v neformálnom zoskupení SYNAPSIA, zdieľajú a vymieňajú si informácie – spolupracujú  v prospech efektívnejšej sociálnej pomoci občanom mesta Prešov. Potreba predstaviť verejnosti práve tieto MNO, je reakciou na vyhodnotenie I. etapy pandémie COVID-19. Všetky tieto MNO totiž pracovali a pomáhali počas ťažkého obdobia pandémie a aj v budúcnosti plánujú pokračovať vo svojich aktivitách. Za spolupráce Mesta Prešov sa nám tak podarilo túto databázu umiestniť aj na ich webových stránkach a tým ju sprístupniť širokej verejnosti. Viac informácií a brožúrka ku stiahnutiu.