Poznáme ocenených za rok 2021

Poznáme ocenených za rok 2021

Poznáme ocenených za rok 2021

Ocenenie “Krajské Srdce na dlani 2021” si ocenení prevzali počas štvrtkového večera. 

 

Podarilo sa! Vo štvrtok 10.2.2022 sme vo večerných hodinách v klube STROMORADIE odovzdali ocenenie “Krajské Srdce na dlani 2021” vybraným dobrovoľníckym príbehom. Tento večer však nepatril len oceneným. Bol akýmsi poďakovaním všetkým nominovaným na ocenenie za ich inšpiratívne dobrovoľnícke aktivity v Prešovskom kraji. 

Napriek tomu, že organizáciu aj samotné podujatie sprevádzali protipandemické opatrenia zavládla počas večera neopakovateľná atmosféra. 

Celým večerom nás sprevádzal herec a moderátor z divadla PORTÁL Lukáš Maťufka. O sprievodný hudobný program sa postarali gitaristi DUO FARSA a známa prešovská skupina HRDZA. Všetci účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár a vyjadrili tak podporu a uznanie nominovaným dobrovoľníkom. 

Najdôležitejším bodom programu bolo samotné odovzdávanie ocenení v jednotlivých kategóriách. O ocenených rozhodla už tradične nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá na novembrovom zasadnutí hodnotila celkovo 38 nominácií, z ktorých vybrala 12 najinšpiratívnejších príbehov a udelila im ocenenie “Krajské Srdce na dlani 2021”.Výsledky sme držali v tajnosti až do štvrtkového oceňovania a teraz je na čase podeliť sa o ne aj s vami.   

 

Ocenenie “Krajské srdce na dlani 2021” získali: 

V kategórii DOBROVOĽNÍK a DOBROVOĽNÍČKA pomáhajúci/a v Prešovskom kraji:

 • MARTIN DAVIDz Vranova nad Topľou. 

 • MARIKA SMREKOVÁzo Starej Ľubovne. 

V kategórii KOORDINÁTOK/KA DOBROVOĽNÍKOV/ČOK v Prešovskom kraji:

 • PAULÍNA VITOVIČOVÁzo Starej Ľubovne.

 • KAMILA ŽILÁKOVÁz Matejoviec.  

V kategóriiDOBROVOĽNÍCKA SKUPINA v Prešovskom kraji: 

 • TÍM JÁNA DUDÁŠAz Popradu.

 • SKUPINA ŠTUDENTOV zo SŠJH a gymnázia v Bardejove..

V kategóriiDOBROVOĽNÍCKY PROJEKT/PROGRAM v Prešovskom kraji:

 • ČAVARGY - obnova LODENICE SIGORD

 • RECYVECI

V kategóriiPODPORA DOBROVOĽNÍCTVA v Prešovskom kraji: 

 • MLADÍ PATHFINDERI

V kategóriiDLHODOBÁ DOBROVOĽNÍCKA POMOC v Prešovskom kraji: 

 • MIROSLAV VRÁBEĽzo Starej Ľubovne.

 • LUCIA HOVANCOVÁz Lipian.

V kategóriiMIMORIADNE OCENENIE v Prešovskom kraji: 

 • MILAN KRAJŇÁKz Hencoviec. 

Zorganizovať takéto podujatie na “vlne Omikronu” bolo pre nás extrémne náročné. O to viac máme radosť, že sa to napokon podarilo. Bol to večer nabitý emóciami, plný ľudskosti a vzájomnej vďaky. Viac sa o ňom dočítate v našom článku TU

Záštitu nad podujatímna úrovni Prešovského kraja prevzali predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský Phd. a primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová, ktorí sa pre pracovné podinnosti nemohli podujatia zúčastniť osobne. Milan Majerský poslal prítomným audio pozdrav a Andreu Turčanovú na podujatí zastúpil jej štatutárny zástupca Pavol Neupauer. 

Veľké ĎAKUJEM  patrí všetkým sponzorom a partnerom, vďaka ktorým sa oceňovanie mohlo uskutočniť. Materiálne podporili podujatie: kvetinárstvo PUKETKA, Technické služby mesta Prešov, CHEMOSTVIT, TENTO, SALVATOR, pekáreň KLASY, časopis NA DEDINE a bezobalový obchod ODVÁŽ(E)NE na Sekčove. Za finančnú podporu ďakujeme firme TOMARK. Projekt Srdce na dlani je podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR “Programy pre mládež 2014 - 2021”, ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.