V októbri spúšťame SPOJIVKO opäť…

V októbri spúšťame SPOJIVKO opäť…

Máme za sebou pilotnú časť projektu Spojivko

Odštartovali sme ho v apríli 2021 a trval 3 mesiace. Aj napriek okolnostiam a celkovej situácií, aká vládla a bola poznačená opatreniami, zvládli sme to.

Zvládli to zapojené deti, zapojení dobrovoľníci a aj my Prešovské dobrovoľnícke centrum, ktoré celý projekt koordinovalo.

Zapojilo sa 10 šikovných dobrovoľníkov, ktorí si vytvorili krásne kamarátske vzťahy s deťmi, ktoré navštevovali komunitné centrum Tobiáš.

Deti a dobrovoľníci spolu dokázali vytvoriť online Spojivko.

Naučili sa spolu trpezlivosti, kreativite a súdržnosti.

 

Deti si našli kamaráta, ktorí im pravidelne, raz do týždňa, počas jednej doučovacej hodiny pomáhal s domácimi úlohami, čítaním, matematikou , či cudzími jazykmi.

Dobrovoľníci sú bohatší o skúsenosť, nové poznania a hlavne o dobrý pocit z pomoci, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou dobrovoľníctva.

 

Preto, ak to chceš vyskúšať a zapojiť sa tiež ako dobrovoľník, máš možnosť.

Už v októbri sa Spojivko začne opäť.

 Avšak, skúsime to troška inak.

Spojivko prezenčnou formou s detičkami z centra Dorka v Prešove. Stretnúť sa naozaj, vidieť sa naživo. Už teraz sa na Vás tešíme.

 

Ak ste organizácia, komunitné centrum či detský domov a zaujala Vás myšlienka programu Spojivko, kontaktujte nás.  Aj vy môžete implementovať Spojivko pre „Vaše deti.“

dobrovolnictvopo@gmail.com

 

Motivovať Vás môže aj reportáž či článok o Spojivku. Nech sa páči.

www.dobrovolnictvopo.sk/spojivko

www.dobrovolnictvopo.sk/aktuality/pozrite-si-reportaz-o-spojivku