V Spojivku začali pomáhať prví dobrovoľníci

V Spojivku začali pomáhať prví dobrovoľníci

 

Spojivko je individuálny dobrovoľnícky program, v ktorom dobrovoľníci pomáhajú s doučovanám a mentoringom detí a mladých zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Do programu Spojivko sa nám doteraz prihlásilo celkovo 17 dobrovoľníkov. „Koncom marca sme absolvovali vstupné rozhovory s prvými záujemcami, na ktorých sa dozvedeli viac o programe Spojivko a o Komunitnom centre Tobiáš, v ktorom budú dobrovoľníčiť. Tešíme sa, že všetci dobrovoľníci, ktorí sa do programu zapojili, spája empatia a ochota podať pomocnú ruku. Tri dobrovoľníčky sa už so svojím novým kamarátom zoznámili a majú za sebou aj svoju prvú online hodinu doučovania. Budúci týždeň pokračujú s doučovaním ďalší štyria dobrovoľníci,“ vysvetľuje Denisa Rohunová z Prešovského dobrovoľníckeho centra, ktorá program Spojivko koordinuje.

Koncom týždňa plánuje centrum pre všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa do pilotnej fázy Spojivka zapojili, urobiť povinné školenie k projektu. „Dobrovoľníkov na online školení oboznámime aj s manuálom Spojivka, kódexom dobrovoľníkov, dáme im tipy na voľnočasovú aktivitu, ak učivo či úlohy zvládnu skôr,“ dodáva D. Rohunová.

Zistite viac o Spojivku

Chcete sa dozvedieť viac o programe Spojivko? Kliknite sem.

Chcete sa vy priložiť ruku k dielu a stať sa dobrovoľníkom v programe Spojivko? Prihláste sa tu.

 

Dobrovoľnícky program SPOJIVKO a SPOJIVKO online realizujeme vďaka spolupráci s Centrom dobrovoľníctva, n.o., ktoré ho vo svojom kraji úspešne realizuje už niekoľko rokov.

cetnrum-dobrovolnictva-original

Dobrovoľnícky program Spojivko pilotujeme v Komunitnom centre Tobiáš.

logo_ks-original