Víťazka medzi dobrovoľníkmi

Víťazka medzi dobrovoľníkmi

Dni aktívneho dobrovoľníctva sú úspešne za nami, ich vyhodnotenie si môžete prečítať TU.

Všetkým zapojeným dobrovoľníkom sme však okrem skvelého pocitu, nových zážitkov a skúseností slúbili aj možnosť zapojiť sa do súťaže o zážitkovú cenu. Tento rok bol pre jedného šťastlivca pripravený poukaz na skupinový vstup do tzv. panIQ room. Miestnosť je zážitková v tom, že po vstupe do nej majú súťažiaci vymedzený čas, počas ktorého musia vyriešiť niekoľko logických úloh, aby sa dostali von. Adrenalín stúpa a ak nestihnete všetky úlohy vyriešiť v stanovenom čase, potom... neviem... a snáď odpoveď na túto verziu nespozná ani víťazka tohtoročnej súťaže, Michaela Pigulová zo Sabinova, študentka Strednej zdravotnej školy sv. Bazila Veľkého v Prešove.

Miška spolu so spolužiakmi a spolužiačkami počas tohtoročných DAD navštívila Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi, aby zistila, že aj hospic môže byť príjemným, ľudským miestom, ktoré napriek často prítomnej smrti nie je depresívne. Zvlášť ak závan radosti, mladosti a ochoty poskytnúť ľudskú blízkosť prinesú klientom dobrovoľníci zvonku.

Veríme, že Miška si cenu užije a budúci rok sa s ňou aj jej spolužiakmi opäť stretneme pri Dňoch aktívneho dobrovoľníctva.