Týždeň dobrovoľníctva 2021

Slovensko sa každý rok na chvíľu mení na krajinu dobrých skutkov.
Od 16. do 22. septembra sa bude opäť konať Týždeň dobrovoľníctva (TD) - v Prešovskom kraji pôjde už o jeho 14-ty ročník.

Počas Týždňa dobrovoľníctva si ktokoľvek z nás (ja, ty, tvoja rodina, kamaráti, susedia, zamestnanci firiem, školy, proste ktokoľvek) môže vybrať z množstva jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktoré si pre nás pripravia organizácie.

Ako sa dá do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť?

- Organizácie sa môžu prihlásiť cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk. od 15.6. do 30.8. Vymyslia si aktivitu, ktorou sa chcú do TD zapojiť a zaregistrujú ju spolu s detailnejšími informáciami na uvedenej stránke.

- Pre verejnosť je následne od 1.9. na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk zverejnený program aktivít a spustená možnosť prihlasovania sa na ne. Vždy si je z čoho vyberať. „Väčšinou ide o jednoduché aktivity ako je napríklad úprava prostredia, zariadenia, buď exteriéru alebo interiéru, ďalej maľovanie, kosenie či hrabanie. Neraz ide aj o prácu s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, aktivity, vychádzky a stretnutia s klientmi."
Treba to chápať ako takú ochutnávku dobrovoľníctva – aké to je ísť si „zadobrovoľničiť.“ Dobrovoľníci však môžu prísť na nejakú aktivitu aj bez prihlásenia.

Týždeň dobrovoľníctva organizujú naprieč Slovenskom jednotlivé krajské dobrovoľnícke centrá.

Počas Týždňa dobrovoľníctva sa dobrovoľníci zoznámia s novými ľuďmi a zostane v nich dobrý pocit z toho, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.

Týždeň dobrovoľníctva 2021 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže a s podporou Mesta Prešov.

Viac o TD https://www.dobrovolnictvopo.sk/dni-aktivneho-dobrovolnictva.

logo_min_skolstva-originaliu_biely-podklad-originallogo-presov-original