Týždeň dobrovoľníctva 2022

Slovensko sa každý rok na chvíľu mení na krajinu dobrých skutkov.


Od 16. do 22. septembra 2022 sa bude opäť konať Týždeň dobrovoľníctva (TD) - v Prešovskom kraji pôjde už o jeho 14-ty ročník
Týždeň dobrovoľníctva organizujú naprieč Slovenskom jednotlivé krajské dobrovoľnícke centrá.

Počas týchto dní sa bude môcť  každý  (školy, firmy, rodiny, kamaráti, jednotlivci...) zapojiť do dobrovoľníckych činností, ktoré ponúkajú jednotlivé organizácie (neziskovky, OZ, nadácie, školy, knižnice, domy seniorov, mestá a pod.).

Heslom tohto ročníka je ODŠTARTUJ SA S TÝŽDŇOM DOBROVOĽNÍCTVA .

td2022_820x312-original

 

Ako sa dá do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť?

Organizácie  sa môžu prihlásiť cez stránku  https://www.tyzdendobrovolnictva.sk/registracia/ . od 15.6. do 30.8 . Vymyslia si aktivitu, ktorou sa chcú do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť a zaregistrujú ju spolu s detailnejšími informáciami na uvedenej stránke. V prípade potreby vám s registráciou radi pomôžeme - neváhajte sa na nás obrátiť.

- Pre  verejnosť  je následne od 1.9. na stránke  www.tyzdendobrovolnictva.sk  zverejnený program aktivít a spustená možnosť prihlasovania sa na ne. Vždy si je z čoho vyberať.

„Väčšinou ide o jednoduché aktivity ako je napríklad úprava prostredia, zariadenia, buď exteriéru alebo interiéru, ďalej maľovanie, kosenie či hrabanie. Neraz ide aj o prácu s klientmi organizácií – rôzne tvorivé dielne, aktivity, vychádzky a stretnutia s klientmi."
Treba to chápať ako takú ochutnávku dobrovoľníctva – aké to je ísť si „zadobrovoľničiť.“

Dobrovoľníci však môžu prísť na nejakú aktivitu aj bez prihlásenia . Pre zapojených dobrovoľníkov máme pripravené zaujímavé darčeky! :)

Okrem príjemného pocitu konania dobra získajú všetci zúčastnení aj mnoho nových kontaktov a prepojení s podobne naladenými ľuďmi. Firmy túto príležitosť môžu využiť ako jednu z možných PR aktivít, ktorou o sebe zvýšia povedomie a zároveň aj niekomu vo svojom okolí pomôžu.

------

Pre zaregistrované organizácie PDC ponúka organizačné zastrešenie podujatia: 

●      Vaše aktivity budeme propagovať na spoločnej stránke kampane  www.tyzdendobrovolnictva.sk , cez komunikačné kanály PDC a v médiách.

●      Zašleme vám  tlačovú správu a ďalšie vizuálne materiály , ktoré si môžete zverejniť na vašom webe, sociálnych sieťach alebo ich poslať svojim mediálnym kontaktom.

●      Naša  koordinátorka je tu pre vás a môžete sa na ňu kedykoľvek obrátiť.

●      Hľadaním zdrojov na materiál, občerstvenie a pomôcky potrebné na vašu aktivitu.

●      Organizujeme  infostretnutie k projektu , na ktorom sa dozviete všetko potrebné k realizácii Týždňa dobrovoľníctva vo vašej organizácii a podmienky pre refundáciu nákladov. 

●      Po skončení Týždňa dobrovoľníctva vám na hodnotiacom stretnutí  refundujeme časť nákladov na uskutočnené dobrovoľnícke aktivity a dozviete sa skúsenosti s Týždňom dobroovľníctva od ostatných zapojených organizácií

Odštartujte s nami ďalšiu éru dobrovoľníctva. Ideme na to? 3,2,1 štart.

V prípade otázok sú vám k dispozícii naše koordinátorky dobrovoľníckych aktivít:
Alexandra Rusňáková & Júlia Markovičová
tel. kontakt: 0908 616 041 / 0949 549 497
email: dobrovolnictvopo@gmail.com

Viac o iniciatíve Týždeň dobrovoľníctva sa dozviete na tejto stránke -  https://www.dobrovolnictvopo.sk/dni-aktivneho-dobrovolnictva

Týždeň dobrovoľníctva 2022 je podporený z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

logo_min_skolstva-original iu_biely-podklad-original